Posted on: 23. Juli 2020 Posted by: admin Comments: 0

Amerykańskie banki mogą teraz oferować Bitcoin Custody dla inwestorów instytucjonalnych

OCC zdecydowało, że amerykańskie banki mogą zapewnić przechowywanie i przechowywanie kryptograficzne.
Don’t Miss Market Moving News

UOKiK, amerykański regulator finansowy, zezwala tradycyjnym bankom na oferowanie usług w zakresie przechowywania kryptotek.
Giełdy krypto walutowe i inne firmy pozytywnie skomentowały tę decyzję.
Usługi przechowywania kryptograficznego są skierowane głównie do dużych inwestorów instytucjonalnych, a nie do ogółu inwestorów detalicznych.

PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM

Banki mogą pełnić funkcję kustoszy Bitcoin Evolution, zgodnie z przepisami Amerykańskiego Biura Kustosza Waluty (OCC).

Mimo, że rada UOKiK jest skierowana do konkretnego banku, pismo UOKiK „potwierdza“ jego ogólne stanowisko w tej sprawie.

Banki mogą przechowywać klucze kryptograficzne (Crypto Keys)
Inwestorzy instytucjonalni są zobowiązani do przechowywania swoich aktywów u wykwalifikowanych powierników, którzy muszą przestrzegać określonych zasad.

Zgodnie z UOKiK banki mogą pełnić funkcję powierników kryptograficznych „przechowując unikalne klucze kryptograficzne“ używane do dostępu do waluty kryptograficznej. Orzeczenie UOKiK uznaje przechowywanie kluczy za równoważne z przechowywaniem obiektów fizycznych, co jest już dozwolone.

W piśmie stwierdza się również, że banki mogą świadczyć usługi bankowe „na rzecz dowolnie wybranej przez siebie legalnej działalności gospodarczej“, w tym działalności związanej z walutą kryptograficzną.

Naturalnie, banki muszą przestrzegać lokalnych i państwowych przepisów, a także opracować praktyki dostosowane do przechowywania kryptowaluty.

Dlaczego Bitcoin Custody ma znaczenie

OCC sugeruje, że istnieje „rosnące zapotrzebowanie na bezpieczne miejsca“, w których wielcy inwestorzy mogą przechowywać swoje klucze kryptograficzne.

Kustosze zapewniają bezpieczeństwo i ochronę dużych ilości aktywów na poziomie instytucji. Mimo że generalni inwestorzy kryptograficzni powinni przechowywać kryptotekę w swoim portfelu nie będącym depozytem bankowym, więksi inwestorzy mogą potrzebować bardziej skomplikowanego przechowywania i usług.

Jak zauważa UOKiK, doradcy inwestycyjni mogą potrzebować bezpośredniego dostępu do aktywów kryptograficznych swoich klientów, w którym to przypadku bank powierniczy jest rozsądną opcją przechowywania kryptograficznego. Co więcej, inwestorzy mogą preferować bezpieczeństwo zarządzane zamiast „chłodni“ offline.

OCC i Crypto
Dzisiejsze ogłoszenie może pozwolić tradycyjnym bankom na odebranie działalności firmom kryptograficznym, takim jak Coinbase Custody i Bakkt, które w przeszłości świadczyły usługi w zakresie przechowywania kryptograficznego.

Nastroje w branży są jednak przyjazne: liderzy firm kryptograficznych pozytywnie skomentowali tę wiadomość. Anchorage nazwał decyzję OCC „pozytywną zmianą“, natomiast Gemini nazwał decyzję „zapowiedzią na przyszłość“.

Część pozytywnych emocji może wynikać z krypto-przyjaznego nastawienia OCC. Od 2016 roku regulator dąży do przyjęcia Federalnej Karty FinTecha, która ułatwiłaby firmom kryptońskim funkcjonowanie obok tradycyjnych banków.

Nawiasem mówiąc, na czele OCC stoi Brian Brooks, były szef Coinbase – związek, który sugeruje, że organ rządowy jest w dobrych stosunkach z przemysłem kryptograficznym.

Categories: